הורוסקופ

הורוסקופ

הורוסקופ הינו תמונת מצב כוכבים ופיזורם על פני הבתים האסטרולוגיים בעת הלידה ובעת מעברם על פני מפת הלידה.
לשם שירטוט הורוסקופ אנו זקוקים פרטים מדוייקים של תאריך, שעת הלידה ומיקומה.
הורוסקופ שבועי כללי הינו תמונת מצב ומיקום הכוכבים באותו פרק זמן נדרש . כלומר, אם אנו רוצים לשרטט הורוסקופ יומי עלינו לקחת את נתוני תנועת הכוכבים לאותו יום ולחשב את ההיבטים ביניהם ועל פי זה ניתן לקבל תמונת מצב של אותו יום. כמובן שאם מדובר במפה אישית, הרי שתילקח בחשבון, בנוסף להיבטים באותו יום בין הכוכבים, אלא גם בהתייחסותם למיקומם במפת הלידה ולהיבטים בינהם לבין הכוכבים במפת הלידה (היא המפה הנטלית).
כשאנו משרטטים הורוסקופ כללי – אנו מתייחסים לתמונת מצב כוכבית של אותו פרק זמן וההיבטים ביניהם; במקרה כזה לא נלקחים בחשבון ואף לא מתייחסים לגורמים מסויימים במפה אישית זו או אחרת.
לפיכך, ברור הוא שהורוסקופ כללי אינו יכול לתת מענה אישי ופרטני, ולשם כך אנו זקוקים פרטים מדוייקים של בעל המפה.
ישנן אסכולות נוספות באסטרולוגיה, שמקורן באסכולות עתיקות מאד, שפיתחו שיטות לפענוח הורוסקופ אישי שנותן מענה לתקופה קצרה של עד חצי שנה, וזאת על פי פרמטרים שונים, כמו, למשל, האופציה המופיעה באתר, ונקראת מפת שאלה אסטרולוגית (Horary Astrology). לשיטה זו אנו לוקחים את השעה המדוייקת שבה נשאלת שאלה מסויימת ומתייחסים אליה כאל מפת לידה (קרי: מפת לידת השאלה). במשך מאות שנים הוכח שמפה זו מסוגלת לענות על כל שאלה באופן מדוייק לא פחות, ובאופן אף מפתיע בצורה יותר ממוקדת, מכל מפה אסטרולוגית אחרת.