הילינג

הילינג

משמעות המילה “הילינג” הינה ריפוי. זהו שם כולל לשיטות טיפול הפועלות באמצעות אנרגיה במגוון רחב של מחלות. לדוגמא: אסתמה, מגרנות ואפילו הקלה על חולי סרטן.
טיפול הילינג יכול לחזק אזורים מסוימים בגוף או להעניק לנו חיזוק אנרגטי-נפשי. כמו כן, הוא יכול לשחרר חסימות אנרגטיות ולשכך כעסים וטראומות עבר ולהקל על כאבים פיזיים. המטפל מסייע לאזן את המערכת האנרגטית של המטופל, אבל הריפוי נעשה על ידי המטופל, המרפא את עצמו מתוך שינוי מודעות. מדובר בשיטת ריפוי הוליסטית הפועלת על השדה האנרגטי של האדם. העברת האנרגיה דרך המטפל אל המטופל מאפשרת למטופל לבצע תהליך ריפוי עצמי.
על פי תורת הילינג, כאשר אדם חי בהרמוניה עם גופו וסביבתו, מצבו הבריאותי יהיה מעולה. כאשר הרמוניה זו מופרת מסיבות שונות כגון לחץ, בעיות נפשיות ואפילו תזונה לקויה, מצבו הבריאותי של האדם מתדרדר. מטרתו של הילר בטיפול היא למצוא את הבעיות שגורמות להפרת ההרמוניה ולטפל בהן.
ישנן סברות רבות בקרב הילרים בנוגע לאופן הפעולה של האנרגיות השונות, אולם הילרים רבים מסכימים כי ישנו מקור אנרגטי שממנו הילרים בעלי יכולות מתאימות, יכולים להעביר אנרגיה למקומות אחרים. אין צורך להיוולד עם יכולת מסוימת, ההבנה האנרגטית יכולה להתרחש גם אצל אנשים שישקיעו בתחום ויתעמקו בו. בטיפול הילינג, המטפל משמש ‘ערוץ’ לאנרגית ריפוי אוניברסאלית.
הוא מקבל אותה ומזרים דרכו, באמצעות כפות ידיו, אל המקומות בגוף המטופל, שם היא דרושה. כל הילר יוצא דופן באופן בו הוא מתעל אנרגיות ואין שיטת טיפול זהה לשני מטפלים. שיטות הטיפול רבות ומגוונות בהתאם לאופן העברת האנרגיה של ההילר הספציפי.
ישנם הילרים שמעדיפים לרפא כאשר המטופל יושב או שוכב ויש כאלה שמעניקים טיפול בעמידה. הילרים מסוימים משתמשים באמצעים שונים להעברת אנרגיה כגון קריסטלים, בעוד אחרים משתמשים בשיטות ריפוי כגון רייקי, צבעים ותקשור.
הילרים טובים ישתמשו לרוב במגוון רב של שיטות הטיפול, כאשר אלה יבחרו בהתאם לבעיה המטופלת. בהתאם לאופי שיטת הילינג, איכות הטיפול אינה תלויה אך ורק בטיב המטפל, אלא גם בנכונות המטופל לקלוט את הטיפול ולהאמין בו. אם מדברים הילינג על חשוב לדעת גם על צ’אקרה והתועלת שלהם.
יחסיהם של המטפל-מטופל (הילר) ומידת האמון ביניהם, יוכלו לגרום להצלחת הטיפול או לכישלונו. בהתאם לכך, חשוב מאוד ליצור מערכת יחסים פתוחה ואמינה בין הילר למטופל. המטופל צריך להאמין ביכולת הטיפול ולרצות להיות בריא ואילו ההילר צריך להשתחרר ממחשבותיו ולרכז את כל הידע והניסיון שלו במטופל שלו.
הריפוי אינו רק פיסי, אלא גם תודעתי, כאשר כל הילר מנסה לרדת לעומקה של הבעיה ולטפל בה ולא רק בסימפטום.
לדוגמא כאב ראש יכול להיות רק סימפטום של בעיה אחרת – יציבה לא נכונה, לחצים, ואפילו סתם צוואר תפוס.
הראיה האנרגטית מראה להילר את הבעיה ומאפשרת לטפל בה באופן ישיר באמצעות מתן הוראות אנרגטיות לאותם גופים.