יוגה והקשר למיסטיקה

יוגה והקשר למיסטיקה

יוגה היא מילה מאוד עתיקה מיוחדת שהגיע מעולם מיוחד מהודו היא בשפה הסנסקריט. מקור היוגה הוא הודו. יוגה מסמלת כמה דברים שבתרגום לעברית הם איחוד, הרמוניה, שילוב.
שיטת היוגה קיימת כמה אלפי שנים ומתוך מחקרים חשובים לאורך שנים אנו למדים ששיטה זו מענינת ו בטוחה לטווח ארוך ולתרגול בכל גיל נכים ובכל מצב גופני – כמובן עם השגחה והתאמה של תרגילים שמתאימים למצבו הבריאותי של המתרגל.

סוגים שונים של יוגה

ישנם סוגים מגוונים מאוד ושונים ביוגה וכמובן שעם הגעתה של יוגה למערב הותאמה יוגה לקצב לחוץ והחיים המערביים. שמות מגוונים לזרמים ביוגה: איינגר, אשטאנגה, שיבננדה, ויניאסה, אינטגרטיבי ועוד…
היוגה היא מסורת עתיקת יומין שמקורה בהודו. אומרים על יוגה שהיא דרך חיים. הפילוסופיה ההודית מסבירה שהקיום מבוסס על כוח עליון, אנרגיה מיוחדת אחת, רוח שהיא באמת אוניברסאלית. היוגה נותנת כלים ליחיד, בדרכו לאיחוד רוחו עם הרוח האוניברסאלית, בדרכו לשחרור.

יוגה כדרך רוחנית לחיים בריאים

יוגה אינה דרך רוחנית מוגדרת ומוכתבת, אלא היא שם כולל לדרכים רבות המובילות לאותה מטרה. ארבע דרכים, או נתיבים, בולטים ביוגה הם: בהאקטי יוגה ("דרך ההתמסרות" – דרך האהבה), ראג'ה יוגה ("דרך המלך" – הדרך המנטאלית), קארמה יוגה ("דרך העשייה/פעולה") וניאנה יוגה (הדרך הרציונאלית, או דרך החשיבה). נתיבים נוספים, פחות פופולאריים הם מנטרה יוגה, טנטרה יוגה, גורו יוגה ומאיה יוגה.