מיסטיקנים

מיסטיקנים

מה היא אסרטיביות ומה הקשר בינה ובין מיסטיקנים? אסרטיביות היא יכולת, תכונה או התנהגות הקיימת בתקשורת הבין אישית, כאשר פעמים רבות קיים בלבול בין אגרסיביות לאסרטיביות.
בעוד אגרסיביות היא התנהגות הפוגעת באחר בשם ההקשבה לעצמי, אסרטיביות היא התנהגות של הקשבה לעצמי בלי לפגוע באחר. היום יש באינרטנט מיסטיקנים אונליין שיכולים לדעת הרבה יותר דברים עלינו בעזרת כוחות מיחדים שלהם.
כאשר אדם מודע לחייו ולמטרותיו, היכולת שלו להיות אסרטיבי חשובה עד מאוד לקידום מטרותיו והגעה ליעדיו.

מיסטיקנים און ליין

פעמים רבות אנשים אינם אסרטיביים בשל פחד ממה שיגידו עליהם, בשל הגדרות חברתיות מגדריות (אישה אסרטיבית תחשב לביצ’ית ותוקפנית יותר מאשר גבר אסרטיבי) ובשל, כאמור, בלבול בין אסרטיביות ואגרסיביות.
לא אחת אנשים עדים לאנשים שאינם המוצלחים ביותר, המוכשרים ביותר או החכמים ביותר, במקום עבודתם והנה, הפלא ופלא, הם מתקדמים במהירות ממשרה למשרה ומגשימים חלומותיהם. באתרים מיסטיקה שונים ניתן לקבל ייעוץ בכל נושא בתחום המיסטיקה.
אין ספק שאסרטיביות היא תכונה שאפשר ללמוד אך לא מדובר בלמידה פשוטה מכיוון שבשל היות האדם יצור חברתי, הוא מושפע בכל רגע מהאנשים הסובבים אותו. אי לכך, מבחינתו להיות אסרטיבי זה “לצאת כנגד האדם שחושב אחרת ממנו” וכפועל יוצא מכך להיות לא שייך או אפילו מנודה.

דוגמא ממחישה מהעבודה של המיסטיקנים

קבוצת חיילים הנמצאת ב’אפטר’ מתלבטת איך להעביר את ה-8 שעות, אחד החיילים המובילים בקבוצה, המעוניין להגיע להגיע להופעה של להקה אהובה, מפעיל לחץ ומציע שכל החבורה תקפוץ להופעה. דני, מסביר בהגיון שההופעה רחוקה, כבר אין אוטובוסים, עם המשכורת הצבאית שלהם זה טירוף לקחת מונית ולא בטוח שיספיקו להגיע בזמן להופעה אך לא! החייל המוביל בשלו ושאר הקבוצה נשרכת אחריו. אם דני יהיה אסרטיבי (יפעל לפי ההקשבה לצו ליבו) הוא ישלם מחיר של להעביר את האפטר לבד ולספוג “הסתלבטויות” יום למחרת.
העניין באסרטיביות הוא שכאשר הינך אסרטיבי, קשוב לעצמך, קל לך להרגיש טוב יותר עם עצמך.
כמה אפשר להשתרך אחרי האחר, לא לדייק לעצמך, לנהות אחרי העדר ולפחד להשמיע את קולך?
קשה להעביר במילים את תחושת הרווחה שחווה האדם האסרטיבי כאשר הינו פועל מתוך הקשבה עצמית ודיוק לרצונותיו,מחשבותיו ורגשותיו.
ואיך כל זה קשור למיסטיקנים? לעיתים, בתהליך מול מיסטיקן, מתברר שבשל גלגול קודם/טראומה מראשית הילדות/האופי הבסיסי (בשל יום ושעת הלידה), קשה לו לאדם להיות קשוב לעצמו ולממש בראש ובראשונה את רצונותיו שלו.
לאחר ההבנה הזו, קל יותר להחליט ש פועלים באסרטיביות ומקדמים את חיינו ופעולותינו לאור כמיהות בלב ודרישות המוח. כן, גם בנושא הזה, למיסטיקה השפעה עצומה.