רוחניות

רוחניות

כאשר משוחחים על רוחניות חלק מהאנשים מעדיפים לעקם את האף בשמעם את המושג שבכותרת. מדוע רוחניות מרתיעה חלק מהאנשים? את האחרים שבתה לפני שנים רבות ויש אנשים אולי את/ ה שנמצאים על הגדר. הספיקו להריח מניחוחותיה ועדיין חושדים בה.
במשך שנים הורגלו בני האדם במערב לתת תפוקה, להביא תוצאות, להביא פרי להתמקד בשורה התחתונה, תהליכים שלכאורה יש להם קשר עם פרקטיות ורחוקים מהתחום הרוחני. בהמשך תגלו שדווקא ניתן להגיע לתוצאות אמיתיות ולטווח ארוך, כאשר מנהלים חיים עם מודעות. במזרח הרחוק וגם בדרום אמריקה הרחוקה אין מקום שבו תמצא הפרדה בין עבודה רוחנית לשאר החיים. מדובר לא במושג, אלא בדרך חיים. כאן, בישראל ובמדינות אירופאיות ובודאי שבארה"ב אנחנו חיים בהישרדות, כאשר מה שמניע רבים הוא הכסף. אנשים מחברים כסף עם עבודה, עם מאמץ עם סיפוק וריצוי הבוס, מנהל העבודה והשאת תשואה מירבית לבעלי המניות. רבים מאמינים, כי רק כך, יגיעו אל העושר וממנו אל האושר. לא סתם נאמר "הזורעים בדמעה ברינה יקצרו". בשל מה שתואר, דווקא במערב תופשת רוחניות מקום נכבד במיוחד. על פעילות רוחנית מוכנים, כעת אנשי המערב לשלם ממון רב.
יש כאלה שמאמינים שמי שבאמת חפץ בחיים מלאי רוחניות, לא די לו לתכנן, לעמול ולבצע. כבר בימי המקרא אמר החכם מכל אדם "עת לכל". החיים שזורים חומר ורוח. קחו דוגמא פשוטה ביותר: בית, קירות, ריהוט. מכירים את הבתים המושקעים? אתה נכנס בדלת הראשית. הבית מפואר, אך אין בו נשמה חסירה בו רוח שלא לדבר על רוחניות.
כך, גם האדם יכול אדם להתהדר בחליפתו וכרטיס הביקור שלו, בבית נאה, אישה נאה רכב חדיש. אך, אדם שיזניח פנימיותו שבו עשוי למצוא עצמו מיובש, עצוב, כי שנאמר : "ללא שאר רוח".
אפשר למצוא דרך לממש את שאיפות בעבודה פנימית של מודעות. אפשר לגלות שאם נתייחס רק לדברים הניתנים לאחיזה ביד אני מחמיצים את העיקר. העיקר נסתר מן העין. רוחניות מתייחסת לעבודה בתוכנו. את הרוח לא ניתן לראות, אולם ניתן לחוש בה – כזו העולם הרוחני. את הגשם הגשמי ניתן להרגיש. אך, גשם בלי רוח ?
חיים ללא רוח ומשמעות, אינם חיים. פרגנו לעצמכם יותר רוחניות – החל מרגע זה.