רייקי

רייקי

קיימות אינספור מילים אותן שומעים בחיי היומיום ולא תמיד יודעים את משמעותן. לעיתים מרגיש האדם לא נוח לשאול לפירוש מילה כזו או אחרת, מתוך תחושה שמא ייתפס כבור או כמגוחך והמחשבה החולפת בראש היא "זו מילה כל כך נפוצה ומוכרת, איך אין לי מושג מה עומד מאחוריה, זה ממש עומד על קצה הלשון". לא קיים אדם שלא נתקל בכך כל הזמן. אחת מתוך מגוון המילים האינסופי היא רייקי.
האסוציאציה הראשונה העולה כאשר שומעים את המונח רייקי, היא כי מדובר בשיטת טיפול הקשורה לרפואה אלטרנטיבית, לעולם רוחני, אולם נשאלת השאלה מהו באמת רייקי?
משמעות המילה היא ריי- אוניברסאלי, קי- אנרגיה. זאת אומרת אנרגיית חיים אוניברסאלית. זוהי שיטה עתיקה בת אלפי שנים שבין היתר מבוצעת על ידי מגע.
קיימות כ-15 תנוחות שבהן מניח המטפל את ידיו על גוף המטופל ואז על פי התפישה, זורמת אנרגיית הרייקי אל המטופל. חשוב להדגיש כי האנרגיה הזורמת היא אינה של המטפל אלא של היקום, אנרגיה הקיימת בכל דבר חי וצומח והמטפל הוא בעצם מתווך, מנתב אותה אל המקום הדרוש.
שיטת רייקי אינה ניתנת ללימוד מספרים וכדומה, אלא היא מועברת על ידי מאסטר רייקי בתהליך הנקרא "כיוונון" מיוחד, יש המכנים אותו "חניכה" או "פתיחה".
תהליך בו נפתח התלמיד אל אנרגיית הרייקי, נפתחים מרכזים אנרגטיים (צ'אקרות) בגוף בעיקר באזור הלב והידיים, בכך מאפשר המטפל לאנרגיה להיכנס אליו ולעבור דרך כפות ידיו לאזורים שונים בגופו או בגוף המטופל.

קיימות שלוש רמות בסיסיות ללימוד רייקי והן:

ברמה הראשונה- האדם לומד לטפל בעצמו ובאחרים וזאת באמצעות מגע.
ברמה השנייה- האדם לומד לטפל מרחוק תוך חיזוק ההיכרות עם אנרגיית רייקי.
ברמה השלישית- המשתמש בטיפול רייקי יכול ללמד אחרים.
הייחוד הגדול בלימודי רייקי הינו שכל אדם יכול ללמוד שיטת ריפוי זו, ילדים, נערים, מבוגרים ואפילו קשישים. אין כל צורך בידע מוקדם או כישורים כאלה ואחרים, הכול מתחיל ומסתכם בהנחת ידיים והעברת האנרגיה למקום ספציפי. היתרון הגדול הקיים בטיפולי רייקי ואינו קיים כמעט בצורה גורפת בשיטות ריפוי אחרות, הינו היכולת של האדם לטפל ולעזור לעצמו ללא כל התערבות חיצונית, ובכך הוא אינו צריך לחפש מטפל, איש מקצוע וכדומה שיעזרו ויטפלו בו, אלא הוא אדון לעצמו ללא כל תלות בזמן, מקום וזולת.

כאן המקום לשאול למה הרייקי תורם ועוזר?

הרייקי כידוע פועל באופן כוללני, הכוונה היא כי הטיפול הוא כמכלול ולא רק הסרת סימפטום כזה או אחר. אנרגיית רייקי- חיים הינה בעלת כוחות ריפוי החודרת בעדינות ומרפאת לעומק את היסוד האמיתי של הבעייה, תוך שיפור המצב בכל המישורים הנפשי, הרוחני והפיזי.
כמו כן, רייקי עוזר בטיפול של מגוון רב של מחלות החל מכאבי ראש, הצטננויות, שפעת, כאבי גרון, וכלה במחלות ממאירות, מחלות לב, תשישות, נדודי שינה וכדומה.
לאלו שהינן בהריון ומעולם לא חשבו על האפשרות, חשוב לציין כי טיפולי רייקי תורמים לחיזוק המערכת החיסונית הן של האם והן של העובר, ומאזנים ברמה הגופנית את טראומת הלידה על כל המשתמע. אחד הפחדים הגדולים של כול אישה יולדת הינו כאבי צירי הלידה וכמובן הכאבים עימם היא תצטרך להתמודד לאורך כל הלידה. גם כאן, רייקי מאזן את גלי הכאב. יתרה מזו ישנם בתי חולים בארץ המשלבים טיפולי רייקי תוך כדי הלידה מתוך תפישה כי הדבר רק עוזר, תורם ומרגיע את היולדת וכמובן התוצאות נראות בשטח בכל פעם מחדש.
עד כאן נפרש עולם הרייקי, עולם הכולל בתוכו רק טוב, והוא נמצא בהישג ידם של כולם ויכול לשמש ולעזור לכל אדם, החל מתינוקות וכלה בקשישים, לטיפול רייקי אין גיל.
כאן המקום להדגיש כי ישנם סוגי טיפולים המצריכים מיקום מסויים, חומרים כאלה ואחרים, שנים של תרגול ודיפלומה, אולם הרייקי אינו דורש את כל אלה ניתן לערוך אותו במועדון ספא, בבית, בחדר טיפולים ובמקומות שונים ומגוונים ללא כל הגבלה. יתרה מזו מה יותר קל, נוח, טוב ונכון מאשר אדם היכול לטפל בעצמו, דבר שבמרבית הטיפולים אינו אפשרי.
בדרך כלל תמיד נזקק אדם נוסף- המטפל, ברייקי האדם תלוי אך ורק בעצמו.
כמובן שבשלב מתקדם יותר הוא יכול לטפל גם באחרים וזו פריבילגיה עוצמתית ונהדרת כשלעצמה. כל שנותר עכשיו הוא רק ללמוד את רזי רייקי ולהתחיל ליישם.
אין כמו לעזור לעצמך, אחרי הכל מי מכיר את גופו יותר טוב מהאדם עצמו?